top of page

קצת עליי

אני ליאת, פסיכותרפיסטית מוסמכת המתמחה במגוון רחב של נושאים וסוגיות רגשיות.

מסע החיים שלי הוביל אותי לעולם הטיפולי לאחר שצברתי ניסיון של עשרות שנים בתפקידי ניהול בכירים במשאבי אנוש בחברות היי-טק, יעוץ למנהלים וליווי בתהליכי שינוי מורכבים ופיתוח ארגוני.

לאחר שנים רבות בתעשייה התבהר לי שהמקום הטבעי לי ביותר הוא סביב העיסוק בנפש האדם ובתהליכים נפשיים שונים שאנשים עוברים ובמצבים בהם אני מלווה אחרים בתקופות קושי וברצון לצמיחה. לכן פניתי מהעולם הארגוני ללימודי פסיכותרפיה ויעוץ אקזיסטנציאליסטי.

את הניסיון שרכשתי בחיים ואת המרכיבים השונים של מציאות חיי, תרגמתי לייעוד שלי, שהוא רצון אמיתי לעזור, להיטיב ולחולל שינוי פנימי ועמוק אצל אלו שמרגישים שזקוקים לשינוי, עזרה או סיוע בצמיחה אישית. כיום אני עוסקת בתרפיה, וליווי אנשים בתהליכי עומק אישיים ונפשיים.

אני מטפלת במגוון רחב של נושאים וסוגיות.

 

    התמחויות:

 

ליווי וטיפול רגשי באנשים המצויים בתקופות מאתגרות, מצבי משבר בעקבות אירועים, וצמתים שפוגשים אותנו במהלך החיים, הקשורים להווה או למצבי חיים הקשורים בעבר והתעוררו.

מצבים אלו משפיעים עלינו וגורמים לנו לחוש בתסכול, יאוש, ירידה בביטחון העצמי ותחושת המסוגלות ואף מובילים אותנו למשברים והתלבטויות מסוגים שונים: מצבי מצוקה, חרדות ודיכאון, חוסר יכולת לקבל החלטות בדילמות הקשורות להחלטות משמעותיות כגון קשרים משמעותיים, שינוי קריירה, שינוי מצבי "תקיעות" ועוד.

 

טיפול רגשי ופסיכותרפיה להורי פגים:

מהלך חיי חשף אותי באופן אישי לנושא ההורות לפגים, לאחר לידת ביתי השלישית שנולדה בשבוע היריון מוקדם מאוד. מתוך הדרך שעברתי איתה אישית ומשפחתית ומתוך ההבנה לקושי הייחודי שחווים הורים לאורך חיי הפגים במהלך השהות בבתי החולים ולאחריה - למעשה לאורך כל החיים, החלטתי להתמקד בטיפול רגשי בהורים לפגים שחווים קושי עצום והתמודדויות ייחודיות שחשוב לטפל בהן למען הבריאות הנפשית של כל הורה, של המשפחה הזוגיות והקשר עם הילד.ה.

 

טיפול רגשי ופסיכותרפיה במקומות עבודה –    EAP – Employee Assistance Program  

תפיסת עולם העבודה המודרני רואה את הארגון כמרחב של בני אדם, שנמצאים וקשורים לארגון בהיקף גדול משגרת יומם. לכן, יותר ויותר ארגונים מחוייבים לסייע לעובדיהם הן כדי לתת מענה לצרכים רגשיים העולים אצל העובדים והן כדי למקסם את האפקטיביות האישית שלהם.

קיימים מגוון סוגי טיפולים תחומים במשך הזמן שלהם, שמטרתם לחזק את החוסן האישי ולחזור לתפקוד טוב יותר (Regroup) או ליווי ומתן כלים בצמתים של רצון להתפתח ולגדול.

פירוט נוסף בעמוד: ליווי רגשי בארגונים.

.

.

.

השכלה ותעודות.jpg

:הגישה הטיפולית שלי

את עקרונות הטיפול שלי אני מבססת על עיקרי הגישה הקיומית (אקזיסטנציאליסטית) המדגישה את הצורך בהשתנות לאורך החיים, בהתבוננות סקרנית על אופן הקיום שלנו, בקיום בחירות חדשות מיטיבות ובחיים מתוך חוויה של אותנטיות.

הגישה עוסקת בסוגיות שאיתן כל אחד מאיתנו מתמודד לאורך החיים ועלולות להוביל לקשיים ולקונפליקטים.

על פי הגישה, נושאים אלו מאורגנים סביב 4 עמודי תווך מרכזיים: סופיות החיים, בדידות, חופש, והצורך במשמעות.

הקושי בהתמודדות עלול להוביל לקונפליקטים, חרדות, דיכאון וכו'. כאן התרפיה נכנסת לתמונה.

את עקרונות הטיפול על פי הגישה הזו אני משלבת עם עקרונות הגישה הדינמית ועם נגיעות מעולם הייעוץ הארגוני והתעסוקתי.

אני בעלת היכרות רבת שנים בליווי אנשים בתהליכים מורכבים, בגרות מקצועית ואישית לצד אמפתיה ויכולת הקשבה.

מאמינה שלכל אחד מאיתנו לממש את הזכות לחיות חיים מלאים ולא "רק להתקיים".

 

לכל אדם יש את החירות לבחור באופן חופשי, מתוך מבחר האפשרויות העומדות לרשותו, מתוך התחשבות בנתוני חייו, "בקלפים שיש ברשותו".

 

bottom of page